Історія Свято-Преображенського храму с. Лобойківка
«В селе Лобойковка в 1897 г. построена деревянная церковь прихожанами. Один престол на имя Преображения Господнего. В 1908г. в приходе было 350 дворов, где проживало 1400 мужчин и 1420 женщин. Они были малороссы, православные. Была школа грамоты – 107 учеников. В штате церкви были священник и псаломщик. Церковь имела земли усадебные – 2 десятины, пахотной – 33 десятины. Место священника – праздно. Место псаломщика – праздно. Просфорная, вдова за штатного псаломщика Параскева Кононова Пустовойтова, 56 лет. Церковный староста крест. Аггей Харитонов Яковенко в должности с 1903 года.»
(Справочная книга Екатеринославской епархии. Екатиринославль. 1908 г. Стр. 632-633.)
На місці, де знаходиться приміщення теперішньої школи була побудована Земська церква. Розвалили її під час колективізації 1927-1930 роках.
Там де зараз будинок Шані по вул. Центральній у баби Герасимки в хаті була церква.
Третя церква була десь на місці подвір’я Мельник Івана по вул. Центральній.
По вул. Тельмана біля Демченко Марії Ониськовної була олійниця з неї зробили церкву. Батюшкою був Крамаренко Павло Константинович, який жив у Данильченок. Старостою був дід Антона Васильовича, Мирін Сергійович. Потім служив батюшка Гавриїл, матушку звали Клавдія. Вони жили по вул. Центральній рядом з будинком Демченко Любов Несторівною.
При Хрущові церкву закрили, а церковну утварь звезли в підвал, який знаходився біля «сипного», між вул. Центральною і вул. Совхозною. Деякі Ікони були у землянці, яка знаходилась на пустирі біля Марченко С.І. огороду та у підвалі біля Орлів.
В 1997 році сесія сільської Ради дала дозвіл на пристосувати старе приміщення дитячого садка під Церкву. Влітку була сходка жителів села на стадіоні, де вирішили прохати облраду, щоб зареєстрували як церковну общину.
Голова Лобойківської сільської Ради Четверик О.І. їздив з проханням дозволити до Архієпископа Дніпропетровського і Павлоградського Іренея. Дозвіл отримав. На затвердження в обласну адміністрацію їздив Данильченко Антон Васильович, він же проводив всю документальну роботу.
Всім селом зробили ремонт приміщення. Жителі села позносили Ікони, платочки, рушники, ряднинки, столики ослінчики, табуретки. За рахунок спонсорів підвели газ.
В серпні місяці 1997 року на свято Преображеніє Господнє, іерей Квас Віталій Миколайович освятив приміщення Храму і став його настоятелем. І Храм називається Свято-Преображенський. В лютому 2003 року було освячено Престол Свято-Преображенського Храму.
Під кінець серпня 2003 року отця Віталія направили служить у Храм в Межову, а в наш Храм направили отця Євгенія. Але це було не довго. В листопаді місяці 2003 року настоятелем Свято Преображенського Храму стає Феднов Дмитро Юрійович.
Весною 2004 року було розвалено стару будівлю їдальні дитячого садка перед Храмом. Були зібрані кошти, за рахунок яких зроблено косметичний ремонт у середині приміщення Храму.
Коваль ПМК-43 Жадан Володимир Васильович виготовив металевий Хрест, який установили на даху Свято-Преображенського Храму літом 2005 року.
В 2006 році перед престольним святом Преображеніє Господнє (19 серпня), з білої цегли змурували стовпчики для огорожі території Храму.
Навесні 2007 року розпочато будівництво арки - воріт. Мурування робив муляр Смирнов Василь Миколайович.
В червні місяці 2007 року батюшку Дмитра направили в один із Храмів Дніпропетровська, а у нашому Храмі службу служить отець Вадим, який раніше служив у Павлоградському районі.
|