Лобойківська малина
Меню сайта
Лобойківcька малина
Малина
Контакти
Дніпропетровська обл. 51830
Петриківський р-н.
с. Лобойківка
вул. Першотравнева, 4
дом. тел: 8(05634)24489
моб. тел: 8(096)6152438
моб. тел: 8(093)5617542
Олександр Іванович
Друзі сайту
Єкологія
Село Лобойківка Петриківського району належить до Донецько-Придніпровського району. На південь всього у 25км знаходиться Дніпродзержинськ, на південний схід - Дніпропетровськ – 30км.
А як відомо у Дніпродзержинську декілька металургійних заводів, цементний завод, хімічний завод, а також ГЕС.
А сьогодні Дніпропетровськ потужний промисловий і науковий центр. В області виробляється 15% усієї промислової продукції України: видобувається 100% марганцевих і 80% залізних руд, 14% вугілля, третина чавуну і сталі, 70% труб.
В усьому світі відомі ракетокосмічна техніка, трактори, електровози, тролейбуси, трамваї, продукція хімічної легкої та харчової промисловості, виготовлені на підприємствах Дніпропетровської області.
Це і впливає на природне середовище нашого краю. Хоча його можна назвати більш-менш екологічно благополучним.
У селі Лобойківка вирізано худобу – ферми великої рогатої худоби припинили своє існування.

Водні ресурси
Санепідемстанція бере контрольні зразки води у р. Орель. По їх даним – все в межах допустимої норми.
Для потреб населення, промисловості і сільського господарства здійснюється забір підземних вод. Село забезпечено централізованим водопостачанням.
Ставки, болота заростають очеретом – заболочуються, замулюються. Випас худоби – знищення рослин.
В селі існує гостра проблема – занедбаність існуючих каналізаційних очисних споруд, які потребують ремонту, реконструкції та збільшення їх потужності.
Для покращення стану водних ресурсів необхідно:
- реконструювати діючі каналізації і очисні споруди зливної каналізації, будівництво нових;
- виконання заходів по очистці підземних вод;
- інвентаризація існуючих артезіанських свердловин та тампонажних, що не використовуються.

Охорона земельних ресурсів
Земельні ресурси відіграють значну роль у розвитку і функціонуванні біосфери, забезпечують біологічний кругообіг речовин у природі, є головним середовищем виробництва у сільському господарстві.
Лобойківська земля
Інтенсифікація землеробства в ряді випадків призводить до не передбачуваних екологічних наслідків, які в свою чергу впливають на продуктивність земельних ресурсів.
Значний вплив на порушення земель здійснює антропогенна діяльність - це викиди в атмосферу шкідливих речовин, несанкціоноване складування промислових та побутових відходів, скиди недостатньо очищених стоків, наднормативні внесення мінеральних і органічних добрив, застосування засобів хімічного захисту рослин, водна та вітрова ерозія.
Як відомо під впливом господарської діяльності людини відбуваються зміни ґрунтів у процесі зміни їхньої структури і хімічного складу внаслідок оранки і вирощування сільськогосподарських культур, на ґрунт негативно впливає сільськогосподарська техніка.
Під час розпаду колгоспів землі брали такі люди, метою яких було по швидше загарбати гроші. Тому не дотримувались правил сівозмін – саджався на одному місці впродовж 2-3 років соняшник, що призвело до виснаження земель. Поля заростають амброзією. В цьому році, як ніколи, вона окупувала землі нерадивих господарів, сміттєзвалища, покинуті землі. Це привело до того, що в людей загострились алергійні хвороби.
У приватних господарствах відбувається вторинне засолення земель через надмірний вплив с/г культур. Про це вже свідчать такі факти: знижується врожайність культур, які чутливі до засолених ґрунтів, надмірний розвиток такого злісного буряну як солонець.
За гонкою за великим врожаєм неправильно застосовуються мінеральні добрива, діючи по принципу «чим більше тим краще». Особливо це стосується ранньої капусти, в якій вміст нітратів, як правило, підвищений.
Під час обробки отрутохімікатами сільськогосподарської продукції не дотримуються строки збирання, тобто сьогодні обробили рослини від колорадського жука, а через 2-3 дні продукцію вже продають.
На довкілля помітний вплив мають тваринницькі комплекси з великою кількістю худоби, птиці на невеликих площах. При недосконалій технології зберігання відходів тваринницьких ферм вони потрапляють разом із стічними водами в річки, болота, ставки, ґрунти суттєво погіршують їхню якість.
На околиці с. Лобойківки знаходиться приватна свиноферма, але вона далеко до житла.
Обґрунтування напрямків раціонального використання земельних ресурсів, необхідно здійсненням заходів по захисту від заростання с/г угідь чагарниками і дрібноліссям: обстеження земель с/г призначення, з метою уточнення розмірів площ підданій інтенсивній ерозії, засоленню, підтопленню, втраті родючості та іншим процесам, що погіршують стан земель, з метою виявлення ділянок, які знаходяться у кризовому стані.

Поводження з побутовими відходами
Найбільш актуальною проблемою села є проблема побутових відходів. Вона актуальна і для великих міст. Але там сміттєприбиральники, спеціальні баки, машини які щоденно вивозять сміття на сміттєвий полігон. У нас на околицях цього немає, в центральній частині де-не-де стоять сміттє-баки. І ось сільський житель змушений сам вивозити сміття. В кого є машина , совість-той вивозить на сміттєвий полігон. А що робити малозабезпеченим сім’ям? Правильно, на візок і в посадку. Або –берег. А навіщо кудись везти? В кінець свого городу, за межу - то вже не моє. І куди не поткнешся - у лісосмугах, в лісах, на берегах річок, парку лежать маленькі купки побутового сміття. Я навіть не знаю чи є сміттєвий полігон узаконений на території сільської ради.
Через село Лобойківку проходить автомагістраль Дніпропетровськ – Полтава. Цілодобово по ній лине потік автомобілів. А якщо звернутись до цифр, то вміст свинцю у бензині 0,36г/л, вміст сірки в дизельному пальному 0,5%, а при спалюванні 1т дизельного пального надходить у атмосферне повітря 16–18кг сажі. Тому не слід відкидати негативний вплив на екологічний стан нашого села автомагістралі. Особливо ті подвір’я, що розташовані безпосередньо біля неї. Хати знаходяться всього 2-4м від дороги.
В жарку безвітряну погоду ще й дихає асфальт. І пил з важкими металами, сажею піднятий машинами осідає на садки і присадибні ділянки жителів. А потім споживаються з грядки овочі, з саду – фрукти.
Для вирішення проблеми з побутовими відходами потрібно будівництво сміттєвого полігону, бачки для сміття .
Проблему автомагістралі вирішить пуск в дію об’їзної дороги.
Проблема на південній стороні села – рухливі піски. Доцільно насаджувати соснові ліси.
Проблема велика – вирубка посадок. А посадки потрібні для боротьби з вітровою ерозією.
Необхідно пропаганду вати екологічні знання серед населення. Люди повинні усвідомити, що ти господар не лише у себе на подвір’ї, а й поза двором повинно бути чисто і т.д.
Екологія – з грецької «ойкос» - дім, житло. То давайте зробимо так, щоб наш дім був чистий!

назад
altermann © 2009-2010